Olejowanie włosów niskoporowatych – czy to ma sens?

Włosy niskoporowate często określane są mianem zdrowych, czyli takich, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji. Takie włosy są grube, ciężkie i dosyć sztywne. Nie jest łatwo je przesuszyć i napuszyć, ale niezmiernie łatwo je przeciążyć kosmetykami i zanieczyścić skórę głowy (wówczas dotyka je nadprodukcja sebum, łupież, łojotok oraz wypadanie włosów). Każdy rodzaj włosów ma swoje ciemne strony – czym i jak pielęgnować zatem włosy o niskiej porowatości?

    Mimo, że „olejek do włosów” przywodzi na myśl wszystko, co… tłuste i często nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, jak taka substancja może być nakładana na włosy przetłuszczające się, to niezaprzeczalnym faktem jest, że odpowiednio dobrane olejki nie tylko ich nie przetłuszczają włosów, ale wręcz hamują łojotok, oczyszczają skórę głowy, odbiją lekko włosy od nasady, nadają pasmom puszystości i lekkości, oraz pomogą wymodelować fryzurę.

    Jak olejować włosy niskoporowate?

    Ważną kwestią jest nie tylko ta „jak”, ale również czym.

    Olejowanie włosów niskoporowatych powinno być wykonywane z pomocą odpowiednich olejków – czyli takich, które mają pasujące do ich struktury, małe cząstki i nie przeciążą włosów. Tego rodzaju oleje cechuje przewaga nasyconych kwasów tłuszczowych (inaczej określane są mianem wnikających). Do tej grupy zaliczają się nie tylko oleje, ale również wszelkiego rodzaju masła do włosów

Olejowanie włosów niskoporowatych – lista olejków

Włosy o niskiej porowatości mogą czerpać korzyści z olejowania, pod warunkiem, że do ich pielęgnacji wybierze się następujące olejki lub masła:

– olej kokosowy

– masło shea (karite)

– olej palmowy

– olej babassu

– masło cupuacu

– masło kakaowe

– masło mango

    Olejowanie włosów niskoporowatych – najlepsza metoda

Kluczem do olejowania włosów niskoporowatych jest jest odpowiednia metoda, czyli zmycie olejku po odpowiednim czasie. Najlepiej nałożyć wybrany olej na suche włosy i skórę głowy, pozostawić go na włosach przez około 30 minut, po czym dokładnie zmyć olej z włosów. Tego typu olejowanie należy wykonywać minimum raz w tygodniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*