Jak pielęgnować brodę – kilka wskazówek dla brodaczy


Twoja broda jest Twoją dumą i największą ozdobą? Z pewnością chciałbyś, by wyglądała jeszcze lepiej. Zobacz, jak pielęgnować zarost na twarzy, by wyglądał świetnie, był higieniczny i nie powodował dyskomfortu na co dzień!

Czym przycinać brodę?

Zapuszczenie bujnej brody zajęło Ci tak dużo czasu, że drżysz na samą myśl o jej przycięciu? Spokojnie – regularne przycinanie może wręcz przyspieszyć wzrost włosów. Jak to możliwe? Jeśli końcówki włosów zdążą się rozdwoić, zniszczenie będzie z dnia na dzień wędrować w górę. W efekcie tego po pewnym czasie trzeba będzie ściąć naprawdę dużo, by wyglądało to dobrze. Ścinając minimalnie co pewien czas, możesz tego uniknąć – unikniesz więc drastycznych cięć w przyszłości. Chcąc samodzielnie zadbać o „swój skarb”, zaopatrz się w dobre nożyczki (i nie dopuszczaj do ich stępienia) oraz trymer do brody.

Mycie brody – tego możesz potrzebować!

Z pewnością jesteś świadomy tego, że bujny zarost na twarzy wymaga regularnego i dokładnego mycia – w przeciwnym razie stanie się prawdziwą pożyczką dla bakterii. Czy można myć ją tym szamponem, którym myjesz włosy? Generalnie tak, choć lepiej przeprowadzić najpierw próbę i sprawdzić skład – konserwanty czy silikony mogą Cię po prostu podrażnić. Jeśli po umyciu zaczniesz odczuwać wyraźny dyskomfort, przerzuć się raczej na specjalny szampon do brody.

Istotne jest również dobre nawilżenie włosów. Dlaczego? Jeśli o nim zapomnisz, zarost będzie po prostu kłuć, a skóra swędzieć – i już w krótkim czasie zniechęci Cię to do noszenia brody. Jak nawilżyć niesforne włoski? Posłużą Ci do tego specjalne olejki. Co więcej, takie kosmetyki są zwykle perfumowane, dzięki czemu Twój zarost będzie roztaczać ładny zapach jeszcze na długo po ich aplikacji.

Co jeszcze może się przydać brodaczowi?

W asortymencie prawdziwego brodacza nie powinno też zabraknąć takich akcesoriów, jak:

– szczotka do brody – czesanie jest istotne nie tylko ze względu na estetykę zarostu. W ten sposób pozbędziesz się też martwego naskórka i przyspieszysz produkcję sebum, dzięki któremu broda prezentuje się tak korzystnie;

– balsam lub wosk do brody – jeśli chcesz, by zarost dobrze się prezentował, musisz wymodelować włoski tak, aby tworzyły określony kształt i układały się w dobrym kierunku. Sięgając po balsam lub specjalny wosk z łatwością uzyskasz taki efekt;

– odżywka do brody – dzięki niej włosy nie tylko będą się lepiej prezentować, lecz również szybciej rosnąć. Bez trudu uzyskasz więc taką długość, na jakiej Ci zależy.

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej brody, zwróć też uwagę na swoją dietę. Niezdrowy sposób odżywiania odbija się bowiem negatywnie nie tylko na Twoim zdrowiu, lecz również na włosach. A jeśli te będą matowe, pozbawione blasku i wypadające w dużej ilości, zarost przestanie być Twoją dumą – i nie pozostanie Ci nic innego jak pozbycie się go.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*