Farby blond bez amoniaku

Rozjaśnianie włosów i zdecydowana zmiana ich koloru na blond, to prawdziwe wyzwania nawet dla profesjonalistów. Zły dobór kosmetyków, nieodpowiedni ocień farby, nieprawidłowy czas stosowania preparatów, czy chociażby indywidualne predyspozycje włosów – wszystko to może być powodem fryzjerskiej wpadki. W skrajnych przypadkach na włosach pojawia się żółty, a nawet zielonkawy kolor, zamiast wyczekiwanego pięknego blondu. Czy można temu zapobiec lub chociaż zapewnić sobie ewentualne łatwiejsze wyjście z opresji? Pewne ułatwienie przynoszą farby blond bez amoniaku.

Amoniak to nieorganiczny związek chemiczny azotu i wodoru, który kiedyś był niezbędnym elementem wszystkich produktów przeznaczonych do koloryzacji włosów. Spełniał on funkcję nośnika pigmentu, sprawnie transportując go do wnętrza włosa. Niestety substancja ta jest niezwykle drażniąca. Może powodować podrażnienia skóry, uporczywe alergie, a także ma bardzo zły wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego. Jego agresywny, nieprzyjemny zapach potrafi dać się nieźle we znaki. Farby z amoniakiem zapewniają trwałą koloryzację, ale niszczą zarówno strukturę włosa, jak i jego cebulki. Jeśli farbuje się włosy na blond za pomocą takiej farby, to w przypadku wpadki kolorystycznej nie ma odwrotu. Efekty będą widoczne przez długie tygodnie i miesiące. Farby blond bez amoniaku są zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Zalety farby blond bez amoniaku

Dobre farby blond bez amoniaku zawierają monoetyloaminę, która zastąpiła amoniak i przejęła jego funkcję nośnika pigmentu. To substancja zdecydowanie mniej agresywna i bezpieczna dla skóry, niewywołująca alergii. Monoetyloamina nie ma też tego nieprzyjemnego zapachu, a więc nie drażni dróg oddechowych. Farby blond bez amoniaku niestety także przesuszają włosy i czynią je słabszymi i bardziej łamliwymi, ale najbardziej wówczas, gdy stosowane są niezgodnie z instrukcją. Jeśli pozostają na włosach zbyt długo, niekorzystnie wpływają na strukturę włosa i jego cebulkę. W przypadku rozjaśniania włosów farby blond bez amoniaku są lepszym rozwiązaniem od ich poprzedniczek z amoniakiem, bo umożliwiają nieco wcześniejsze, ponowne farbowanie włosów w sytuacji jakiegoś niepowodzenia.

Warto wybierać farby blond bez amoniaku, które w swoim składzie mają substancje nawilżające. Pod tym względem bardzo ciekawie prezentują się produkty Garnier Olia, zawierające kompleks kwiatowych olejków eterycznych pozyskiwanych ze słonecznika i kamelii. Działają one nawilżająco w momencie pozostawania farby na włosach. Dzięki temu po zabiegu koloryzacji włosy są miękkie, jedwabiste i mają piękny połysk.

Farby blond bez amoniaku sprawdzają się także doskonale, gdy stosowane są tylko w celu odświeżenia koloru już istniejącego na włosach lub delikatnej zmiany ich odcienia. Stosowane według zaleceń producenta nie niszczą wówczas struktury włosa, a powrót do naturalnego koloru jest niezwykle prosty.

Jak pielęgnować farbowane blond włosy?

Aby cieszyć się piękną blond fryzurą, warto stosować odżywki i maseczki nawilżające. Latem, gdy słońce mocno świeci, polecane są maski z filtrami UV, które świetnie chronią farbowane włosy przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych i dzięki temu podtrzymują intensywność koloru.

Farby blond bez amoniaku, podobnie jak inne farby, nie znoszą działania gorącego powietrza. Warto ograniczyć lub zrezygnować z używania prostownic, lokówek i suszarek. To sprawi, że farbowane włosy będą wyglądały pięknie znacznie dłużej. Do codziennej pielęgnacji polecane są szampony z zawartością rumianku, bo ma on właściwości rozjaśniające.

Farby blond bez amoniaku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*