Reanimacja włosów potrzebna od zaraz!

To nie tak, że nie dbasz o to, co masz na głowie (bo coś chyba masz). Nieprawdą jest również to, że się nie starasz, że ci nie zależy. Po prostu czasem nie wychodzi. Na twoje włosy codziennie czyha tyle zagrożeń, nawet zmieniające się pory roku mogą siać spustoszenie. Na szczęście drogeryjne półki wręcz uginają się od wszelkiego rodzaju specyfików, również do zadań specjalnych, więc z pewnością znajdziesz coś, co zaprowadzi ład i porządek na twojej głowie.

Dlaczego włosy odmawiają współpracy?

Wpływa na to wiele czynników. Oczywiście zdarza się dostać od natury prezent w postaci jedwabistych pukli jak księżniczki Disney’a, ale nie oszukujmy się - to przypadek jeden na milion. Prędzej czy później, każda kobieta ma jakiś problem z włosami, przejściowy lub stały. Pomyśl o zimie. Skrzypiący pod nogami mróz, płatki śniegu wirujące w powietrzu, do tego perspektywa świąt - cudownie? Nie do końca. Niska temperatura na zewnątrz zmusza do zakładania ciepłych ubrań, często wielu warstw. Przypomnij sobie ciężkie zimowe kurtki, czapki, szaliki, dłonie w rękawiczkach. Dodatkowo pomieszczenia są ogrzewane, więc z mroźnego miasta wchodzisz do ciepłego domu, gdzie powietrze jest bardzo suche. Efekt? Po pierwsze włosy się elektryzują i puszą, nieważne, co z nimi zrobisz i jak je uczeszesz, zawsze kończy się tak samo. Po drugie są matowe i szorstkie. Za to możesz podziękować swoim grzejnikom, czy co tam pomaga ci nie zamarznąć. Po trzecie mróz też nie jest twoim sprzymierzeńcem. Lato, lato. Kochamy długie, ciepłe, słoneczne dni. I wakacje! Upał, słona i chlorowana woda. Raj dla duszy, piekło dla włosów. Problem jest paradoksalny: z jednej strony skóra głowy szybciej się przetłuszcza (pamiętaj, że im częściej ją myjesz, tym gorzej!), z drugiej, końcówki są przesuszone, a kolor często płowieje od słońca (niektórym to służy, np. blondynkom, u których pojawiają się naturalne refleksy, ale ciemnowłose mają trochę gorzej). Miłość do torebek. Tak, dobrze widzisz, nie tylko pogoda rujnuje fryzurę. Wszystkie torby i torebeczki, które codziennie nosisz na swoim ramieniu również. Przypomnij sobie, ile razy zdarzyło ci się przygnieść włosy paskiem? A potem w bardzo finezyjny sposób je spod tego paska wyciągnąć? To jest to. Uszkodzenie mechaniczne. Włosy się łamią i wypadają, a w najlepszym przypadku po prostu niszczą. W efekcie zdarza się nawet, że po stronie, po której nosisz torebkę, masz po prostu mniej włosów. Myślałaś, że łysiejesz? Nie sądzę. A o tym, że spanie ciągle na jednym boku też przerzedza włosy, wiedziałaś?

Akcja reanimacja

Jak sobie pomóc? Cóż, sytuacja nie jest beznadziejna. Możesz na przykład iść do fryzjera na profesjonalne zabiegi, odżywianie, nawilżanie, odbudowa, regeneracja - naprawdę jest w czym wybierać. Jednak dobra wiadomość jest taka, że nie musisz zostawiać w salonie połowy swojej wypłaty, ponieważ na rynku kosmetycznym jest całe mnóstwo różnorodnych produktów. Pewnie nie wszystkie działają zgodnie z opisem producenta, ale z pewnością również nie szkodzą. Ważne, żeby dobrać kosmetyk odpowiedni do naszych potrzeb. Jeśli masz suche włosy i zainwestujesz w serię oczyszczającą… nie licz na fajerwerki. Zdarza się też tak, że problem jest złożony, np. skóra głowy przetłuszcza się szybko, ale końcówki są suche, co wtedy? Szampon do włosów mieszanych (zresztą nie tylko szampon) - oczyszcza górę, nawilża dół. Idealnie. W ogóle wybór jest niemalże nieograniczony:
  • szampony,
  • odżywki,
  • maski,
  • kuracje,
  • olejki,
  • serum na końcówki,
  • jedwab,
  • i wiele, wiele więcej.
Ruszaj na zakupy, wypielęgnowane włosy to twoja wizytówka.
Woman with conditioner in her hair

Woman with conditioner in her hair

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*