Makijaż oczu

Na pewno wiesz, że pięknie podkreślone oko wygląda bardzo efektownie i zalotnie. Najlepiej, jeśli dobór kosmetyków do podkreślania oczu, odbywa się pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej specjalistki wizażu, która bierze pod uwagę kolor oczu, ich kształt i osadzenie. To wszystko ma duży wpływ na rodzaj i kolorystykę palety cieni.

Np. zbyt ciemne cienie dla głęboko osadzonych oczu tylko je pogłębią, a należy użyć jasnych odcieni, aby wydobyć ich blask i piękno. Tak samo, wybierając tusze do rzęs czy eyelinery, kierujemy się całościową tonacją kosmetyków do malowania oczu. Znaczenie ma również typ urody, koloryt cery i wiele innych czynników. Na nasze szczęście, obecnie coraz więcej drogerii oferuje doradztwo w zakresie doboru kosmetyków przez wyspecjalizowane konsultantki, a także wykonywanie makijażu w sklepie. Jedną z wiodących marek w tym przypadku jest sieć drogerii Kontigo co, jak widać, klientki bardzo sobie cenią.

Kreska kresce nie równa

W czasach, kiedy nasze mamy uskuteczniały różne sposoby upiększania się, na rynku dostępne były tylko czarne lub brązowe kredki do oczu, dzięki którym mogły wykonać kreskę podkreślającą linię rzęs. Dzisiaj kolorowe kredki do oczu zajmują nawet cały regał w sklepie, a to za sprawą ilości odcieni jakie mamy oferowane. Podobnie ma się sytuacja z lakierami do paznokci czy szminkami, ale obecnie paleta kolorów kredek kosmetycznych jest wyjątkowo szeroka i zróżnicowana. Jest to efektem odpowiedzi koncernów kosmetycznych na stale rosnące potrzeby kobiet. Poza tym, nasze makijaże stają się coraz bardziej wielobarwne, powieki często pokrywa kilka współgrających barw cieni, a klasyczna czarna kreska zmienia się z biegiem lat. Mamy już eyelinery kolorowe, jak barwy tęczy, a co więcej – klasyczny, cienki pędzelek przeszedł metamorfozę i coraz częściej jest dostępny w postaci… flamastra! To niesamowite, jak bardzo oczywiste jest takie rozwiązanie, a jak późno koncerny nam je zaoferowały. Prosta aplikacja, jeszcze prostszy demakijaż, czego można chcieć więcej? Skoro eyelinery do oczu i cienie do powiek przeszły tak ogromną zmianę, nasuwa się pytanie – co nas jeszcze czeka nowego (zobacz kosmetyki do makijażu w sklepie Kontigo)?

Wzorniki do makijażu

No właśnie. Nie każda kobieta ma na tyle sprawne dłonie i nadgarstki, aby za pierwszym pociągnięciem wyczarować na powiece idealną kreskę. Dlatego, na rynku pojawiły się wzorniki ułatwiające aplikację kosmetyków na brwi i pozwalające stworzyć idealną kreskę. Są w formie małej naklejki. Wystarczy je odpowiednio przyłożyć, dokleić i malujemy. Zwolenniczek tego udogodnienia jest już bardzo wiele, bo nie musimy robić wielu poprawek, oszczędzamy czas i nie marnujemy zużywamy tak wiele eyelinera czy cienia do powiek. Idąc krok dalej, może kolejnym udogodnieniem będą gotowe makijaże w formie kalki? To byłoby bardzo interesujące, ale chyba zbyt daleko idące. Najważniejsze, że teraz wykonanie tzw. smokey eye, jest bardzo proste i za pomocą kilku akcesoriów w parę minut tworzymy przepiękny, wyjściowy makijaż, z cudownie podkreślonym okiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*