Jak pielęgnować męską skórę twarzy?

Mężczyzna atrakcyjny to przede wszystkim mężczyzna schludny i zadbany. Biorąc zaś pod uwagę fakt, że nasza twarz stanowi swoistą wizytówkę, pielęgnacja męskiej skóry twarzy urasta do rangi jednego z podstawowych codziennych rytuałów każdego mężczyzny. Czy jednak każdy facet wie, jak się za nią zabrać? Czego nie wolno pomijać? Na co zwracać szczególną uwagę? Oto krótkie kompendium wiedzy o pielęgnacji skóry twarzy u mężczyzn.

Pielęgnacja męskiej skóry – skóra sucha

Mężczyźni rzadko zastanawiają się nad kwestiami kosmetycznymi. Niektórym fraza „pielęgnacja męskiej skóry” nigdy przez myśl nie przeszła. O ile każda z pań doskonale orientuje się, jaki ma typ cery, o tyle panowie – kiedy już się tym nareszcie zainteresują – miewają z określeniem swojego rodzaju cery spory problem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, z jakim typem cery masz do czynienia, koniecznie przyjrzyj się wyglądowi i reakcjom swojej skóry.

Uczucie napięcia i suchości skóry po myciu, dyskomfort oraz szorstkość nawet w kilka godzin po nałożeniu kremu – brzmi znajomo? To symptomy typowe dla cery suchej, która bardziej od innych narażona jest na podrażnienia i pękanie. Pielęgnacja męskiej skóry suchej musi więc skupiać się na delikatnym oczyszczaniu i intensywnym nawilżaniu. Wybierając kosmetyki do takiego typu skóry, trzeba uważać na ich składy – nie powinny zawierać silnych substancji chemicznych ani alkoholu etylowego, bo będą dodatkowo podrażniać czy przesuszać wrażliwą skórę.

Najlepiej wybierać hipoalergiczne żele oczyszczające oraz kosmetyki do golenia przeznaczone dla skóry wrażliwej. Unikać należy natomiast kosmetyków mocno złuszczających naskórek, które mogą powodować podrażnienia. Kluczowy w pielęgnacji takiego typu skóry jest dobry krem nawilżający, taki jak np. Hydra Energetic Comfort Max z serii Men Expert od L’Oreal. Będzie on w stanie wniknąć głęboko w skórę i pomoże jej się zregenerować.

Pielęgnacja męskiej skóry – skóra tłusta

Zgoła inne problemy sprawia pielęgnacja męskiej skóry tłustej. Przede wszystkim nadmiernie się błyszczy – na co dzień wygląda, jakby była nasmarowana olejkiem. Wynika to z nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe. Co gorsza, zbierające się na niej osady i zanieczyszczenia sprawiają, że na skórze tłustej często pojawiają się mało estetycznie wyglądające zaskórniki oraz liczne wypryski.

Nie będzie więc zaskoczeniem, że pielęgnacja męskiej skóry tłustej musi wyjść od dokładnego, dogłębnego oczyszczenia. Kosmetyki, jakich radziliśmy unikać posiadaczom skóry suchej, tutaj okazują się najbardziej pożądane. Skórę tłustą trzeba bowiem regularnie traktować peelingiem, który będzie złuszczał skórę i solidnie ją oczyszczał. Godne polecenia są tutaj żele oczyszczające zawierające wnikające głęboko w skórę mineralne składniki aktywne, jak np. Pure Power z minerałem wulkanicznym z serii Men Expert od L’Oreal. Formuła tego żelu pozwala mu działać nie tylko na powierzchni skóry, ale też głębiej, dzięki czemu nie tylko eliminuje on istniejące już niedoskonałości skóry, ale też zapobiega powstawaniu kolejnych. Jeśli chodzi o nawilżanie, w przypadku cery tłustej optymalne są kosmetyki lekkie i szybko się wchłaniające. Pozwalają one skórze swobodnie oddychać i nie blokują jej porów.

Pielęgnacja męskiej skóry – skóra mieszana

Cera mieszana charakteryzuje się zazwyczaj nadmiernym wydzielaniem sebum i związanymi z nim konsekwencjami w tak zwanej strefie T (czoło, nos, broda) oraz skłonnościami do przesuszeń w okolicach policzków. Pielęgnacja męskiej skóry suchej musi więc być odpowiednio zbalansowana między skutecznym oczyszczaniem a dostatecznym nawilżeniem. Warto obserwować reakcje swojej skóry na poszczególne kosmetyki – tak, by wybrać zestaw najlepszy dla siebie.

Powodzenia!
Jak pielęgnować męską skórę twarzy?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*